• Výrazné zníženie cien starších modelov
  • Bahrain-Merida Pro Cycling Team
  • Merida Slovakia
  • Big.Seven & Big.Nine
  • Rotor
  • Scultura Disc
cycling info cz banner 2

Froome: Valverde je ešte lepší

Alejandro Valverde zažíva vo veku 37 rokov najlepší vstup do sezóny. "Má neuveriteľnú formu. Môžem len zložiť klobúk nad tým, ako preteká. Patrí k jazdcom, ktorý majú formu celý rok, ale teraz je ešte lepší. Nechcete byť s ním na poslednom kilometri, lebo má divoké zrýchlenie. Na trase TdF mu môžu pri malom počte horských dojazdov zvlášť sedieť bonusové sekundy," vyhlásil psychologicky Froome. Ten si udržal formu od februárového Ománu až do Paríža v roku 2013. Valverde dosiaľ vyhral jednu Grand Tour (Vuelta 2009). (25.04.2017, rb)

Lefevere nie je vinný

Šéf tímu Quick-Step nie je podľa belgického súdu vinný z daňových únikov a neexistuje dostatok dôkazov na preukázanie jeho úmyslu podvádzať. Znamená to, že skúsený manažér má čistý stôl pri rokovaní s novými sponzormi tímu. Pred pár týždňami sa vyjadril, že "trestný záznam by bol trestom smrti pre tím, pretože nikto nechce byť spojený s daňovými podvodmi".  (25.04.2017, rb)

Yoanna Offreda dobili

Yoanna Offreda (Wanty - Groupe Gobert) trápi zlomený nos, narazené rebro a modriny po celom tele, keďže počas tréningu ho údajne napadli dvaja muži. Offredo zabránil vystúpiť z auta mužovi s nožom, ale druhý ho zbil bejzbalovou pálkou, potom zasiahla polícia. Offredo sa za 15 rokov kariéry veľakrát stretol so slovnými útokmi, ale prvýkrát s podobne závažným fyzickým útokom. (25.04.2017, rb)

Sagan: Nie som frustrovaný

Peter Sagan v rozhovore pre Cyclingnews zhodnotil jarnú časť sezóny: "Už to nezmením. Rôzne veci môžu byť frustrujúce, ale nie cyklistické preteky. Jeden rok je dobrý, druhý horší, taký je život. Som v pohode, moja výkonnosť bola dobrá. Nemáme čas rozmýšľať vo zvyšku sezóny nad minulosťou." (24.04.2017, rb)

Na Okolo Kalifornie elektrické motorky

Na tohtoročnom etapovom podujatí Okolo Kalifornie (14. - 20. máj), ktoré sa premiérovo pôjde pod WT licenciou budú v časovke použité mechanické motorky na elektrický pohon. Cyklistom sa bude ľahšie dýchať i komunikovať. Organizátori plánujú v budúcnosti iniciatívu ešte rozšíriť.  (23.04.2017, rb)

Grivko dostal dištanc na 45 dní

Ukrajinec Andrij Grivko (Astana) dostal od UCI po takmer troch mesiacoch dištanc na 45 dní za úder do tváre Marcela Kittela počas etapáku Okolo Dubaja. Grivko aj Astana sa už predtým za skutok ospravedlnili. "Súhlasím s rozhodnutím, ale každý musí rešpektovať ostatných. Áno, on je líder, ale nemôže ostatných vytláčať z cesty," uviedol Grivko. (21.04.2017, rb)

Na Okolo Slovenska uvidíme napokon až 26 tímov

Na základe dobrých vzťahov SZC a ČSC rozšírili organizátori pretekov Okolo Slovenska štartovú listinu ešte o jeden tím, a to Českú reprezentáciu. V národných farbách by mali nastúpiť traja horskí cyklisti, predbežne aj s Jaroslavom Kulhavým, a traja mladíci z Andrleho Topforexu. Na prológ v Levoči by sa tak malo postaviť 156 pretekárov z 26 tímov. (21.04.2017, lt)

Gilbert vynechá aj Giro

Čerstvý víťaz Amstel Gold Race, znovuzrodený Philippe Gilbert (Quick-Step), si pri ceste za triumfom poranil pri páde obličku. Po nasadnutí na bicykel už necítil bolesť na zadnej časti chrbta, ale tá sa vrátila po dojazde. Belgičan vynechá nielen zvyšné ardénske klasiky, ale aj jubilné sté Giro d'Italia. Na talianskej Grand Tour dosiaľ vyhral tri etapy.  (19.04.2017, rb)

Exšéf Amadio: Sagan môže vyhrať Tour

Bývalý šéf tímu Liquigas Roberto Amadio po troch rokoch pre CyclingWeekly zopakoval, že Sagan môže vyhrať Tour de France. "Stále tomu verím. Jasné, musel by upraviť vlastné telo, schudnúť, stratil by silu, ale má výhodu prirodzeného talentu. Musela by mu sedieť trasa a musel by na tom obetavo pracovať, byť rozumný ako Bradley Wiggins, ubrániť sa v časovkách a kopcoch. Ale bola by to obrovská psychická i fyzická obeta a neviem, či to za to stojí. Ideálny vek na to je 29 až 32 rokov." (18.04.2017, rb)

Giro sa vráti k cyklámenovej

Po siedmich rokoch bude víťaz bodovacej klasifikácie na Giro d´Italia opäť dostávať cyklámenový dres (Maglia Ciclamino) pri príležitosti 100. ročníka a vďaka sponzorstvu firmy Segafredo Zanetti. V rokoch 1967 - 1970 a po roku 2010 sa používal červený dres (Maglia Rosa). Celkový víťaz dostáva farebné podobný ružový dres (Maglia Rosa).  (18.04.2017, rb)

Bicykle CCC našli

Holandská polícia našla 16 ukradnutých bicyklov a sady kolies, ktoré deň predtým ukradli tímu CCC zo stráženého parkoviska z kamióna s alarmon. Našla ich v opustenom aute neďaleko cieľa Amstel Gold Race. "Veľkonočný zázrak! Ďakujeme za šírenie správy, porazili sme zlodeja!" uviedol poľský celok na Twitteri.  (15.04.2017, rb)

Tiňkov stále kritizuje Contadora

Bývalý majiteľ tímu Tinkoff Oleg Tiňkov pokračuje v kritike Alberta Contadora. "Počíta niekto koľkokrát už v tejto sezóne spadol? Už to nie je zábavné. Musí držať bicykel lepšie za také peniaze," napísal na Twitter vo štvrtok a v piatok doplnil: "Posledných 11 mesiacov nevyhral WT preteky, ale zarobil štyri milióny eur. Aké zlodejstvo voči investorom." V skutočnosti Contador vyhral prológ na Critérium du Dauphiné v júni. Ťažko povedať, či Tiňkova poháňa nenávisť alebo marketing... (15.04.2017, rb)

Kreuziger pôjde Amstel ako čerstvý otecko

Roman Kreuziger (Orica - Scott) sa vo štvrtok ráno stal druhýkrát otcom, keď jeho manželka Michaela porodila ďalšiu dcérku Annu. Už v nedeľu tak bude mať čerstvý otecko extra motiváciu ukázať sa na klasike Amstel Gold Race a napodobniť víťazstvo z roku 2013. "Tieto dni si pamätáte cely život. Pred ardénskymi klasikami mám poriadny zhon," uviedol na sociálnej sieti.    (15.04.2017, rb)

Pavlendová s Taragelom sa na MS nestratili

Po 12. mieste Alžbety Pavlendovej v scratchi sa v rovnakej disciplíne na MS podarilo Filipovi Taragelovi obsadiť tiež veľmi slušnú 17. priečku. Betka ukázala výbornú formu aj v najťažšej a olympijskej disciplíne omniu, kde si v piatok vybojovala 13. miesto a šampionát tak môže pokojne označiť za životný. Absolvuje ešte bodovacie preteky. (14.04.2017, lt)

Tím CCC okradli

Poľskému pro-kontinentálnemu tímu CCC pred ardénskou klasikou Amstel Gold Race v noci zo štvrtka na piatok ukradli osemnásť bicyklov a šesť sád kolies. Z kamióna chráneného alarmom, zablokovaného iným autom a odstavenom na stráženom parkovisku. Tím chce v nedeľu štartovať, keďže už pracuje na dopravení tréningových bicyklov. V posledných mesiacoch v Holandsku okradli aj tímy Nippo - Vini Fantini, LottoNL - Jumbo a Dimension Data.  (14.04.2017, rb)

Specialized zodpovedný za pád Terpstru

Výrobca bicyklov Specialized, ktorý dodáva stroje tímom Quick-Step a Bora-Hansgrohe, priznal zodpovednosť za poškodenie bicykla a následný pád Nikiho Terpstru na Paríž - Roubaix. V dôsledku nedorozumenia mu totiž nechali predvýrobnú verziu bicykla, ktorá neprešla plným testovaním bezpečnosti. Fotky dokrvaveného Holanďana síce vyzerali nepríjemne, ale nemá žiadne vážnejšie zdravotné následky. (14.04.2017, rb)

Pavlendová s 12. miestom na MS v Hongkongu

V ďalekom Hongkongu sa dnes začali Majstrovstvá sveta v dráhovej cyklistike. Slovensko na nich zastupuje dvojica Alžbeta Pavlendová - Filip Taragel. 27-ročnej pretekárke CK DUKLA Bratislava sa podarilo v jej najobľúbenejšej disciplíne scratchi vybojovať 12. miesto. Štartovať bude ešte v omniu a bodovačke. Filip v scratchi. (12.04.2017, lt)

Bouhanni vyhral 66 kg syra

Nacer Bouhanni (Cofidis) vyhral menšiu francúzsku klasiku Paríž - Camebert a okrem radosti si z cieľa odviezol aj 66 kilogramov slávneho mäkkého syra, ktorý patrí k najznámejším na svete. Zaujímavosťou je, že víťaz dostane toľko kilogramov syra, koľko váži, čiže Bouhanni má práve 66 kilogramov.  (12.04.2017, rb)

Alaphilippe vynechá ardenské klasiky kvôli zraneniu

Julian Alaphilippe bude chýbať na ardenských klasikách. Dôvodom je zranenie kolena, ktoré utrpel po páde na Okolo Baskicka v tretej etape. Francúzsky jazdec stále pociťuje bolesti, preto musí vynechať ardenský týždeň, kde mal patriť medzi hlavných kandidátov na víťazstvo. Jeho návrat na preteky je zatiaľ neznámy. (11.04.2017, ts)

Aru má problémy s kolenom, nepôjde na Giro

Fabio Aru sa nezúčastní na Gire. Spôsobil to jeho minulotýždňový pád počas tréningu, keď spadol v rýchlosti, dostal defekt na prednom kolese. Poranil si koleno a problémy mu spôsobuje zápal, ktorý ho vyradí z tréningu na desať dní. A to je príliš dlhá doba na to, aby sa postavil na štart v potrebnej forme. Aru patril medzi favoritov na úspech v GC a v špeciálnej edícii sa tešil na úvodné dve etapy, ktoré prechádzajú cez jeho rodnú Sardíniu. (11.04.2017, ts)
janom 2017