1. 19.9. rovinata etapa ciel rovina Bolsward > Bolsward 185 km Groenewegen
2. 20.9. rovinata etapa ciel rovina Breda > Breda 9,6 km Dennis
3. 21.9. rovinata etapa ciel rovina Blankenberge > Ardooie 182 km P. Sagan
4. 22.9. zvlnena etapa ciel rovina Aalter > St-Pieters-Leeuw 201 km P. Sagan
5. 23.9. rovinata etapa ciel rovina Sittard-Geleen > Sittard-Geleen 20,9 km BMC
6. 24.9. zvlnena etapa ciel rovina Riemst > Lanaken 185 km Pibiernik
7. 25.9. zvlnena etapa ciel rovina Bornem > Geraardsbergen 198 km Hagen
Etapy tohto ročníka Eneco Tour:
1234567
 
 
Eneco oživilo spomienky na jarné klasiky, využili to Niki Terpstra a aj Peter Sagan
 
Špecifickú edíciu Eneco Tour uchmatol silný klasikársky tím Etixx - Quick-Step a Niki Terpstra. Smerodajným faktorom bol aj Peter Sagan, ktorý vyhral dve etapy a v konečnom zúčtovaní obsadil tretie miesto.
 
Čítajte celý sumár...
 
 
Konečné poradie pretekov
1. TERPSTRA Niki Etixx - Quick-Step link ikonka 22:43:26 400
2. NAESEN Oliver IAM Cycling link ikonka 00:31 320
3. SAGAN Peter Tinkoff link ikonka 01:00 260
4. VAN AVERMAET Greg link ikonka BMC Racing Team link ikonka 01:02 220
5. VAN EMDEN Jos Team LottoNL - Jumbo link ikonka 01:03 180
6. KELDERMAN Wilco Team LottoNL - Jumbo link ikonka 01:11 140
7. ŠTYBAR Zdeněk Etixx - Quick-Step link ikonka 01:15 120
8. IZAGIRRE Ion Movistar Team link ikonka 01:19 100
9. DUMOULIN Tom link ikonka Team Giant - Alpecin link ikonka 01:22 80
10. JUNGELS Bob Etixx - Quick-Step link ikonka 01:31 68
11. SÜTTERLIN Jasha Movistar Team link ikonka 01:36 56
12. BOASSON HAGEN Edvald link ikonka Dimension Data for Qhubeka link ikonka 01:44 48
13. IZAGIRRE Gorka Movistar Team link ikonka 01:49 40
14. PHINNEY Taylor BMC Racing Team link ikonka 01:53 32
15. MARTIN Tony link ikonka Etixx - Quick-Step link ikonka 02:01 28
16. GREIPEL André link ikonka Lotto Soudal link ikonka 02:12 24
17. GRUZDEV Dmitrij Astana Pro Team link ikonka 02:17 24
18. ROGLIČ Primož Team LottoNL - Jumbo link ikonka 02:25 24
19. HOLLENSTEIN Reto IAM Cycling link ikonka 02:32 24
20. DÉMARE Arnaud FDJ link ikonka 02:39 24
 
Zobraziť kompletné poradie
 
Konečné poradie bodovacej súťaže
1. SAGAN Peter Tinkoff link ikonka 109
2. GROENEWEGEN Dylan Team LottoNL - Jumbo link ikonka 66
3. BOASSON HAGEN Edvald link ikonka Dimension Data for Qhubeka link ikonka 61
4. NIZZOLO Giacomo Trek - Segafredo link ikonka 56
5. KRISTOFF Alexander link ikonka Team Katusha 49
6. DÉMARE Arnaud FDJ link ikonka 43