P 7.6. rovinata etapa ciel rovina Banská Bystrica 1,1 km Bakker
1. 8.6. zvlnena etapa ciel rovina B. Bystrica > B. Bystrica 137 km Malucelli
2. 9.6. rovinata etapa ciel rovina B. Bystrica > Štrbské Pleso 170 km Finetto
3. 10.6. rovinata etapa ciel rovina Štrbské Pleso > Zuberec 193 km Eibegger
4. 11.6. zvlnena etapa ciel rovina Zuberec > Bojnice 184 km Rabitsch
5. 12.6. rovinata etapa ciel rovina Bojnice > Piešťany 122 km Tratnik
Etapy tohto ročníka pretekov:
P12345
 
 
Okolo Slovenska je na vrchole druhej kategórie UCI, je čas ísť ďalej
 
Stanislav Holec a jeho partia sa pokúsili zostaviť trasu tak, aby nerozhodla prvá etapa a skúsili sa to postaviť aj na Slovákov, hoci takéto niečo je vždy iba v teoretickej rovine, pretože do cieľa nesmerovali žiadne nebezpečné prudké zjazdy a v rovinatých etapách sa ešte aj jazdili okruhy. Rozhodovali teda nohy, sila tímu a taktická vyspelosť.
 
Čítajte celý sumár...
 
 
O čo bojujú cyklisti v týchto pretekoch:
UCI body celkové poradie: 40-30-25-20-15-10-5-3-3-3
UCI body etapy: 7-3-1
UCI body vedúci pretekár: 1
ŽLTÝ DRES: súťaž jednotlivcov podľa dosiahnutého času
BIELY DRES S MODRÝMI BODKAMI: bodovacia súťaž (prémie 3-2-1, cieľ 10 až 1 bod)
BIELY DRES S ČERVENÝMI BODKAMI: vrchárska súťaž (na každej prémii 4-2-1 bod)
SÚŤAŽ DRUŽSTIEV: v cieli každej etapy časy prvých troch pretekárov
BIELY DRES: súťaž do 23 rokov (1994 a mladší)
BIELO-MODRO-ČERVENÝ DRES: najlepší Slovák v celkovej klasifikácii
BONIFIKÁCIE: 3-2-1 sekunda na šprintérskej prémii, 10-6-4 v cieli 1. - 5. etapy
CELKOVÉ PRIZE MONEY 19 395 € (celkový víťaz 2100 €, víťaz etapy 725 € ...)
 
pdf-ikona KOMPLETNÝ ŠPECIFICKÝ ROZPIS PRETEKOV
 
 
Slováci v pretekoch:
 
DUKLA BANSKÁ BYSTRICA
1 (1977) Maroš Kováč
2 (1987) Patrik Tybor
3 (1989) Martin Mahďar
4 (1996) Juraj Bellan
5 (1985) Martin Haring
6 (1997) Kristián Zimány
DS: Martin Fraňo
 
SLOVENSKÁ REPREZENTÁCIA
11 (1994) Ľuboš Malovec
12 (1996) Denis Baška
13 (1994) Ondrej Glajza
14 (1997) Adam Szász
15 (1994) Jakub Vančo
16 (1996) Filip Vančo
DS: Martin Riška
 
REGIÓN ZÁPADNÉHO SLOVENSKA
21 (1985) Juraj Karas
22 (1993) Tomáš Višňovský
23 (1992) Filip Taragel
24 (1985) Lukáš Bátora
25 (1983) Miroslav Debnár
26 (1985) Ivan Viglaský
DS: Štefan Karas
 
CK PŘÍBRAM FANY GASTRO
122 (1976) Roman Broniš
124 (1993) Robert Malík
 
AMPLATZ - BMC
142 (1988) Marek Čanecký